Golfová akademie

 

Dlouhou dobu byla nejen v České republice zažitá domněnka, že golf je sport pouze pro bohaté. Rozhodně tomu tak není a poznáte to sami, pokud se rozhodnete tomuto sportu nějaký ten svůj volný čas věnovat.
Obrovskou výhodou, pokud s golfem koketujete, je fakt, že pro to, abyste si golf vyzkoušeli si nemusíte téměř a nebo dokonce vůbec nic kupovat.
Většina golfistů, nejen těch začínajících, tráví většinu času na tzv. Driving Rangi (tréninková louka) a právě sem by měly putovat vaše první kroky. Musíte si tedy udělat čas, za přibližně sto korun si zapůjčit golfovou hůl, za další stovku míčky a hurá zkoušet. A po této zkoušce jsme tu připraveni pro Vás k dalšímu pokračování výuky golfu.

U nás v Golf institutu máte celoroční možnost individuálních tréniků a výuky golfu. Skupinové akademie probíhají v období březen-listopad.
Naše akademie je založena na individuálním a laskavém přístupu lektora ke klientovi. U zkoušek a na speciálních seminářích v naší akademii se setkáte se špičkovými profesionály, kteří garantují kvalitu výuky. I golf se vyvíjí, proto i mi se stále  vzděláváme v nových trendech a technikách. Laskavý a systematický přístup lektora vás dovede k vašim golfovým cílům.
Těšíme se na Vás !!!

 


Koncepce naší akademie je určena pro:

 

 • absolutní začátečníky
  - kteří se chtějí s golfem seznámit nebo chtějí získat základní HCP
 • hráče
  - kteří prostřednictvím individuální výuky upravují styl

Podstata golfové hry:

 • Podstatou hry je dostat míč z odpaliště do jamky a vyhrává ten, kdo tohoto úkolu dosáhl s nejmenším počtem úderů. (Jako úder se počítají i prošvihnutí, při kterých chtěl hráč míč trefit, ale minul ho.)
 • Hra začíná na odpališti. Je označeno červenými (odpaliště pro ženy a děti), modrými, žlutými (pro muže s vyšším HCP), bílými (pro muže s nižším HCP) a černými (pro profesionály) značkami .
 • Hřiště, po kterém se s míčem pohybujete, má své hranice. Obvykle jsou označeny bílými kolíky. Za nimi se již nesmí hrát. Pokud jste zahráli míč mimo hranici hřiště (do autu), musíte se vrátit na místo, odkud jste hráli naposled, než jste se dostali do autu, připočítat si jednu trestnou ránu a můžete pokračovat v hře.
 • Uměle vytvořené předměty - lavičky, hrábě, hadice, apod., které vám zavazí ve hře, lze buď odsunout na jiné místo, a pokud to nelze (např lavička, kryt ostřikovače, popisky jamek, atd.), pak můžete beztrestně míč zvednout a spustit na jiném místě poblíž tak, aby vám předmět nepřekážel.
 • V poli můžete (kromě ve vodní překážce) prohlásit svůj míč za nehratelný - např. když vám vadí strom, míček je v keři, v hustém křoví nebo v nějaké terénní nerovnosti. Míč můžete zvednout, spustit poblíž na jiné místo, ale musíte si připočítat jednu trestnou ránu.
 • V pískové překážce musíte míček hrát, jak leží, nelze jej z písku vytáhnout ven, a to ani s trestnou ránou.
 • Vodní překážky jsou značeny žlutými nebo červenými kolíky. Zde je s připočítáním jedné trestné rány povoleno z vodní překážky míč vytáhnout a spustit mimo překážku. Ale i zde můžete - bez trestné rány - hrát míč tak jak leží přímo z vodní překážky. Ale nezapomeňte, počítá se každá rána, i ta, kterou míček ve vodní překážce minete.
 • Jamkoviště (green) - cílem je dopravit míček do jamky. Na green nepatří vozíky ani bagy. Opravujte důlky po dopadu míče.
 • Mnohem důležitější, než hrát golf dobře, je dodržovat nepsaná pravidla, tj. golfovou etiketu. Mezi ta nejzákladnější patří: při hře nekřičet, neběhat, neházet výstrojí, nikoho neohrožovat, nezdržovat hru, neprovádět cvičné švihy na odpališti, uhrabávat písek v překážkách, atd. Ke golfové etiketě patří také přiměřený oděv - pány i dámy v tričku s rukávy a límečkem (dámy mohou mít tričko s límečkem bez rukávů), dlouhé kalhoty nebo šortky ke kolenům, dámy mohou nosit sukni. Nepřípustné jsou modré džínsy.

Nejdůležitější zásady golfové hry:

 • Míč hraj odtud, kde leží, na místě, kde ho najdeš. Pokud to nejde, hraj podle pravidel !

 • Nikoho neohrožuj !

 • Nikoho ve hře nezdržuj a neruš !

Výuka probíhá na hřišti:

 

Golf Club Stará Boleslav

Golfarena Praha

Golf klub Dejvice

 

Život je hra a golf je život

hráče

Upoutávka

Hledáme dětské talenty od 3 let po celý rok!!!